Wtorek, 19 października 2021 r. imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Aktualności

Aktualności 18 listopada 2015 wyświetleń: 2429

Spotkanie z piłkarzami Cracovii

Wielką radość mieli dzisiaj nasi młodzi zawodnicy, którzy przybyli na spotkanie do sali teatralnej. Gośćmi PKS Jadwiga byli Erik Jendrisek (Cracovia i reprezentacja Słowacji) oraz Jacek Jadanowski - nowy nabytek Cracovii - poprzednio Lechia Gdańsk.

Były filmy, zdjęcia, miłe wspomnienia z czasów, kiedy Jadwiga grała na turniejach na Słowacji ze Slovenskym Orlem (1998-99), w którym wtedy występował Erik. Wspomniane też były wspólne wyjazdy Słowaków i PKS Jadwiga do Mediolanu Vimodrone (2000 i 2002). Droga kariery sportowej poprowadziła następnie Erika do Rożomberka - ekstraklasa słowacka, gdzie zdobył koronę króla strzelców. Natychmiast został zauważony przez skautów Bundesligi i tam kontynuował grę w Hannoverze, Keiserslautern, Freiburgu i Schalke 04. Na Schalke zakończył grę w Bundeslidze - kiedy przyszły tam takie gwiazdy piłkarstwa jak Raul i Huntelar. Z Niemiec na pół roku wrócił na Słowację i tam wypatrzony i zaangażowany został przez Cracovię. Ma za sobą przeszłość reprezentacyjną w kadrze Słowacji - m.in był autorem decydującego gola w meczu eliminacji MŚ w Pradze przeciwko Czechom i tym samym otworzył Słowakom bramę na Mistrzostwa Świata w RPA, gdzie też reprezentował Słowację grając w trzech meczach.
W części spotkania przeznaczonej na pytania z sali, dziesiątki chłopców zadało wiele ciekawych pytań, na które goście udzielili jeszcze ciekawszych odpowiedzi.
Następnie nasze małe skrzatki wręczyły gościom upominki - proporczyki i koszulki PKS Jadwiga, proporczyki Interu Mediolan a syknowi Erika Jendriska - 3-letniemu Eliasowi - strój piłkarski Interu z napisem ELIAS i numerem 62 (numer Erika w Cracovii).
W części artystycznej wystąpiły dziewczynki z sekcji gimnastyki taneczno-akrobatycznej "Jagódki" w PKS Jadwiga trenowane przez Magdę Dulewicz.
Na koniec sesja zdjęciowa, autografy i niespodzianka - prezenty od Cracovii - darmowe bilety na mecze Ekstraklasy.
Dziękujemy gościom za poświęcenie czasu na spotkanie z naszymi zawodnikami, dziękujemy Jozefowi Fabry ze Słowacji - pierwszemu trenerowi Erika Jendriska i inicjatorowi całej imprezy, dziękujemy managerowi zawodników panu Krzysztofowi Dąbrowie (nomen omen - były zawodnik PKS Jadwiga x lat temu).

aktualizowano: 2015-11-23
Wszystkich rekordów:

Id doctus sanctus legendos vistollit fabulas at.

Biuro PKS JADWIGA

Zapraszamy od poniedziałku do środy w godz. 16.00-18.00

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Parafialny Klub Sportowy

Ul. Łokietka 60, Kraków 31-334
tel. 12 638-71-52, 12 638-71-52
2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone