badania lekarskie 27 sierpnia 2013 wyświetleń: 7404

Badania lekarskie


W czwartek 7 kwietnia 2016 będzie możliwość wykonania badania lekarskiego w naszym klubie. Lekarz przyjmować będzie od godz. 17.00 na dużym boisku w parku. Koszt badania wynosi 35 zł. płatne u P. doktor. Zalecane jest rejestrowanie się do przychodni sportowych celem wykonania kompleksowych badań sportowych - w ramach limitów NFZ.

UWAGA!   WAŻNE INFORMACJE W SPRAWIE ZAŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH!

Niezbędnym dokumentem uprawniającym do uczestniczenia w zajęciach jest zaświadczenie od lekarza o zdolności dziecka do uczestnictwa w treningach i zawodach piłki nożnej. Bez problemu takie zaświadczenie wypiszą lekarze specjalistycznych przychodni sportowych lub innych, pod warunkiem, iż są tam lekarze - uprawnieni do orzekania w takich sprawach, tj. specjaliści medycyny sportowej.

Dziecko, które po raz pierwszy zgłasza się do poradni medycyny sportowej powinno mieć skierowanie od lekarza ogólnego.

Po przeprowadzeniu niezbędnych badań - procedura trwa kilka tygodni - ( EKG, krew, mocz - ważne 1 rok, laryngolog i okulista - ważne 2 lata) - otrzymuje zaświadczenie o zdolności do uprawiania sportu.

Skrócenie czasu procedury badań zależy od tego czy można wykonać je wszystkie
w jednej przychodni.

Zaświadczenie to jest ważne przez 6 miesięcy. Z tego względu proszę po uzyskaniu zaświadczenia zanotować datę ważności zaświadczenia i odpowiednio wcześniej zarejestrować się do tego samego lekarza sportowego/przychodni. (Już bez skierowania od lekarza ogólnego)

Kolejne zaświadczenia otrzymuje się „automatycznie” ze względu na dłuższą niż 6 miesięcy ważność poszczególnych badań (o ile ich ważność nie upłynęła).

 

BADANIA SĄ BEZPŁATNE W RAMACH LIMITÓW NFZ. 

OKRESOWO ORGANIZUJEMY BADANIA WYKONYWANE PRZEZ LEKARZA PRYWATNEGO, KTÓRE TEŻ SĄ RESPEKTOWANE PRZEZ MZPN (DŁUGIE KOLEJKI DO PRZYCHODNI SPORTOWYCH). AKTUALNY KOSZT BADANIA TO 35 ZŁ.

 

Gdzie można uzyskać zaświadczenia.

          NZOZ „HIPOKRATES - MED”

            Kraków, ul. Nałkowskiego 1,  tel. 12 626-09-99

 

          NZOZ  ŚRÓDMIEŚCIE SP. Z.O.O     (preferencje dla zawodników PKS "Jadwiga").

            Kraków, ul. Długa 38,  tel. 12 634-34-64

 

         „ARTROMED” ul. Reymonta 22, tel. 12 623-01-48

 

         „JURAJSKIE CENTRUM MEDYCZNE” PMS

          Kraków, ul. Wierzyńskiego 9, tel. 12 622 88 80

 

 

ost. aktualizacja: 2016-03-14
cofnij drukuj do góry